KREATIV PATCHWORK

Keď človek tvorí, je jedno či maľuje, šije, pečie, alebo píše. Podstatné je, že to robí s radosťou, že vkladá do svojich diel kus svojho srdca, kus času svojej kreatívnej duše. Vkladá do svojich diel pozitívnu energiu. A tá sa cez jeho výtvory šíri ďalej.

Keď získate vec vyrobenú kreatívnym človekom, získavate nielen tento predmet, ale aj hodiny experimentov a hľadania. Získavate momenty sklamaní, ale aj momenty plné lásky, radosti  a úspechov. Získavate súkromný moment v živote tvorcu, ktorý ho vložil do niečoho, čomu verí, čo naozaj miluje a čo mu skutočne stojí za to.

 

  Patchwork je prastará textilná technika, ktorá sa zakladá na zošívaní drobných kúskov pestrých aj jednofarebných látok do jedného celku, pričom vznikajú rôzne geometrické obrazce.

 

To je podstata názvu nášho občianskeho združenia  KREATIV PATCHWORK.

 

Náplňou našej práce je ručná výroba bavlnených bytových doplnkov a rôznych drobností vyrobených patchworkovou technikou. Účelom je poskytovanie sociálnej pomoci a ochrana životného prostredia. Pre tento účel sme vypracovali dva dlhodobé projekty:

 

Spolupracujeme s Detským domovom. Každý rok na Vianoce každá členka občianskeho združenia daruje jeden ozdobný vankúš zo svojej tvorby jednému dieťaťu z detského domova.

 

MARTIN – MESTO BEZ IGELITIEK. Súčasťou našej tvorby je aj šitie pestrých pevných bavlnených tašiek doplnených reflexnými prvkami. Taškami postupne nahrádzame igelitky. Okrem ekológie tašky spĺňajú aj pravidlá bezpečnosti chodcov v cestnej premávke. Do projektu sa postupne zapájajú podnikatelia – predajcovia v centre mesta a projekt podporuje aj Mesto Martin.

 

Kľúčové slová: patchwork, pomoc deťom v domove, bavlnené tašky,

 

Web stránka organizácie: www.kreativpatchwork.sk

 

Facebook: Kreativ Patchwork

 

Údaje na poukázanie 2%:

 

Názov organizácie: KREATIV PATCHWORK

Právna forma: Občianske združenie

IČO: 51006651

Sídlo:Hrdinov SNP 6542/40A, 036 01 Martin