Výstava Turany

Zdravím všetkých milovníkov Patchworku a ručných prác, a zároveň pozývam na prvú výstavu, ktorá sa bude konať v Turanoch. 9.9.2017 – 2.ročník Dňa mesta Turany, námestie. Radi Vás uvidíme.

Výstava „FAREBNÝ SVET PATCHWORKU“ v Turanoch 9. 9. 2017
Na pozvanie riaditeľky Kultúrneho centra v Turanoch Mgr. Ivety Jesenskej sme sa zúčastnili krásnej akcie „Dni mesta Turany“. V katolíckej škole sme pripravili našu prvú výstavu. Nazvali sme ju FAREBNÝ SVET PATCHWORKU, nakoľko tieto tri slová vystihujú to, čo patchwork skutočne je. Celú inštaláciu výstavy priebežne sledoval katolícky pán farár. Boli sme v jeho priestoroch, tak niet sa čo diviť, že bol zvedavý, čo sa tam deje. Po ukončení inštalácie bol milo prekvapený a pochválil nás slovami „tak teraz už viem, čo je to patchwork. Je to veľmi pekné“. Jeho slová nás potešili – a to bolo ešte deň pred otvorením výstavy.
V deň výstavy to zrána vyzeralo tak, že nemáme veľa záujemcov o výstavu. Občania Turian i návštevníci sa stretali na námestí, najviac záujemcov bolo okolo stánkov s občerstvením. A všetci sledovali program na tribúne. Vďaka tomu, že pani riaditeľka niekoľkokrát z tribúny vyzvala prítomných aj na návštevu výstav, už predpoludním sa situácia zmenila a takmer stále až do večera sme mali dosť návštevníkov. Mnohí o patchworku nevedeli a veľmi sa im naše práce páčili. Veľa sa vypytovali o tvorbe jednotlivých exponátov. A nešetrili prekvapením ani chválou. Nás to veľmi tešilo. Neúnavne sme znovu a znovu opakovali odpovede na takmer rovnaké otázky.
Celý deň bola v katolíckej škole v Turanoch veľmi príjemná atmosféra. Veľmi dobre sme sa tam cítili a večer, keď sa už takmer stmievalo a občania sa sústredili pred tribúnou na sledovanie koncertu sme sa rozlúčili so slovami, že sa tešíme na nové stretnutie.
Výstavy sa zúčastnili: Ľubica Čajdová, Zuzana Hábovčíková, Eva Jesenská, Magdaléna Pitlaničová, Helena Pullmannová, Mária Schniderová a Elena Vaneková.
Za celý deň sme mali v kronike zapísaných 154 návštevníkov s mnohými peknými vyjadreniami o našej práci. To nás tiež veľmi teší. Bola to prvá výstava nášho nového klubu – sme spokojné, že sme sa dobre zapísali. Začali sme dobre.

GALÉRIA:

foto od p. Zdena Černeka

Fotograf

 
 


počítadlo.abz.cz