Vianočná výstava 2023

V stredu 29. novembra sme vo vestibule veľkej zasadačky mestského úradu v Martine otvorili vianočnú výstavu FAREBNÝ SVET PATCHWORKU. Ako už tradične, aj tentoraz sme deťom z Detského domova v Necpaloch darovali ozdobné vankúšiky.

Keď sme v roku 2017 sme založili naše občianske združenie Kreativ Patchwork, boli sme plné elánu a entuziazmu, chceli sme našu radosť rozdávať ďalej. A tak sme sa rozhodli, že:

Každá zo svojej tvorby venuje jeden ozdobný  vankúšik dieťaťu z Detského domova v Necpaloch. Nás je šesť, takže šesť vankúšikov. No – a prečo práve vankúšik? Vankúšik si môže dieťa pritúliť, môže doň vyroniť slzy, môže mu prezradiť svoje tajomstvá, sny i túžby,  Bude to niečo celkom osobné, niečo , čo bude iba jeho.

Ktoré deti to budú, to podľa svojich kritérií určuje vedenie domova. Tento rok je to siedma séria vankúšikov. A je bohatšia.  Naša kamarátka z Liptovského Mikuláša sa rozhodla projekt podporiť a venovala nám pre deti dva vankúšiky.  Takže osem detí v Necpaloch bude tešiť z nových vankúšikov.

Výstava je mimoriadne pestrá a bohatá. Otvorená je denne od 8. do 15. hod. do piatka 8. decembra