Vianočná výstava

Vianočná Výstava,

Tak, a sme tu opäť! Vianočná Výstava. Ak chcete slávnostne vstúpiť do predvianočného obdobia, načerpať inšpiráciu na sviatky a zároveň aj darčeky vybaviť, máte skvelú príležitosť na našej vianočnej výstave. Pripravili sme pekný projekt s Detským domovom Necpaly.

Vyrábame krásne vianočné bytové doplnky. A zároveň spúšťame súťaž. Sledujte naše stránky – dozviete sa viac.

Výhercu odmeníme na vernisáži tejto výstavy.

 

Plagát na vianočnú výstavu 2017

Ďakujeme veľmi pekne MY Martin

Ďakujeme aj VL médiám za reklamu v mestských autobusom

TV Turiec reportáž:

Ďakujeme.

FOTO našej práce:

Vianočná výstava „Farebný svet patchworku“

Vianočnú výstavu sme chceli pripraviť vo „veľkom štýle“. Malo to byť vyvrcholenie našej polročnej práce, ktorá sa nám darila veľmi dobre. Dlho sme hľadali vhodné priestory na výstavu.  Sme aj členkami Jednoty dôchodcov na Slovensku, základná organizácia Martin – Ľadoveň, ktorá je aktívna, rýchlo sa rozvíjajúca organizácia.  V spolupráci s touto organizáciou sa nám podarilo výstavu umiestniť v krásnom priestore – vo vestibule veľkej zasadačky v budove Mestského úradu v Martine. Záštitu nad výstavou prevzal viceprimátor mesta Martin Imrich Žigo. Na otvorení výstavy sme predstavili aj dva zaujímavé projekty.

Vernisáž výstavy sa konala v stredu, 29. novembra predpoludním o 10. hod. Vernisáž otvorila  predsedníčka základnej organizácie JDS, Martin – Ľadoveň pani Oľga Lacková. Privítala hostí, poďakovala za pomoc pri príprave a organizácii výstavy.

Viceprimátor mesta Martin Imrich Žigo pozitívne zhodnotil výstavu, spoluprácu so ZO JDS Martin Ľadoveň, ako aj s občianskym združením a s nadšením prijal pripravované projekty.

Potom sa ujala slova predsedníčka Občianskeho združenia Kreativ Patchwork Helena Pullmannová. Vo svojom príhovore oboznámila prítomných s textilnou technikou patchworku a quiltovania, vysvetlila názov občianskeho združenia KREATIV PATCHWORK. Vo svojom príhovore predstavila aj dva nové projekty občianskeho združenia:

Prvý projekt.  Ušili sme pevné bavlnené tašky. Boli na stojane a označené heslom „Chráňme prírodu, vymeňme igelitky za pevné, pekné  bavlnené tašky“. Počas výstavy tašky sme predávali aspoň za symbolickú cenu, pretože zatiaľ všetko v združení sme financovali zo svojich dôchodkov. Veríme, že raz dospejeme k tomu, že do bavlnených tašiek budeme bezplatne baliť svoje výrobky.  Tento projekt budeme celý rok 2018 propagovať. Budeme šiť obyčajné, možno aj zložitejšie a rôzne prepracované bavlnené tašky. Žijeme v Turci,  obklopení krásnou prírodou, tak chceme dokázať, že si to aj vážime. Veríme, že v tejto aktivite nezostaneme samy. Že sa pridajú úrady, rôzne organizácie a inštitúcie.  A uvidíme, čo prinesie čas.

A potom predstavila druhý projekt:

Aby šírenie pozitívnej energie nebolo len prázdnym slovom, rozhodli sme sa aj pre praktickú realizáciu. Každá zo svojej tvorby venujeme jeden vankúšik jednému dieťaťu z Detského domova v Necpaloch . V občianskom združení je šesť členiek, takže šesť vankúšikov. No – a prečo práve vankúšik? Vankúšik si môže dieťa pritúliť, môže doň vyroniť slzy, môže mu prezradiť svoje tajomstvá, sny i túžby,  Bude to niečo, čo bude iba jeho.

Tento projekt sme pripravili v spolupráci s Detským domovom Necpaly.  Ešte skôr, než riaditeľ Detského  domova Necpaly pán Ladislav Adamovič, predstavil  deti, vyslovila prianie, aby týmto projektom založili tradíciu.

Potom riaditeľ detského domova predstavil deti. O každom povedal pár slov, a uviedol aktivity, za ktoré si dieťa túto odmenu zaslúži.  Marek, Matúš, Simonka, Slávka, Anežka a Kristínka postupne vystúpili pred prítomných a členky občianskeho združenia im darovali vankúšiky. Bolo to milé, až dojímavé.

Vystavené patchworkové diela vytvorili členky nášho občianskeho združenia KREATIV PATCHWORK Ľubica Čajdová,  Eva Jesenská, Mária Schniderová, Elena Vaneková, Helena Frátriková a  Helena Pullmannová.

V závere príhovoru pozvala prítomných na prehliadku výstavy. A bolo skutočne čo obdivovať. Nádherné patchworkové prikrývky, vankúše, obrusy, vianočné prestierania, kabelky, kozmetické taštičky, obaly na knihy, svietniky a veľa rôznych drobností.

Takmer dva týždne občania Martina a širokého okolia obdivovali krásnu tvorbu členiek Jednoty dôchodcov na Slovensku a občianskeho združenia Kreativ Patchwork.

Veríme, že tradícia sa vytvorí. Vianočnú výstavu sme už zapracovali do plánu aktivít KREATIV PATCHWORK, aj v pláne ZO JDS Martin-Ľadoveň na rok 2018. A veríme, že bude rovnako úspešná.

počítadlo.abz.cz